Usługi detektywistyczne


Coraz częściej mówi się o takim zawodzie jak prywatny detektyw. Jeszcze dwadzieścia czy trzydzieści lat temu zawód prywatnego detektywa kojarzył nam się głównie z filmami i powieściami detektywistycznymi oraz z takimi kultowymi postaciami jak chociażby Sherlock Holmes, Hercules Poirot czy też Jane Marple.

Oczywiście zawód prywatnego detektywa w dzisiejszych czasach różni się diametralnie od tego czym prywatni detektywi zajmowali się pięćdziesiąt czy sto lat temu. Kiedyś detektywi zajmowali się ściganiem seryjnych morderców i rozwiązywaniem tajemniczych zagadek dla bogatych ludzi z wyższych sfer. Obecnie natomiast prywatny detektyw zatrudniany przez standardowe biuro detektywistyczne, zajmuje się sprawami o wiele bardziej błahymi.

Błahymi, to znaczy jakimi? W 2020 roku najczęstszymi sprawami jakimi zajmują się prywatni detektywi, są sprawy związane ze zdradami małżeńskimi. Zazdrosne żony wynajmują prywatnych detektywów do śledzenia swoich mężów i sprawdzania czy ich nie zdradzają i vice versa: zazdrośni mężowie robią dokładnie to samo. Częstymi sprawami są również te dotyczące różnego rodzaju kradzieży.

Ile kosztują usługi detektywistyczne? Wszystko zależy od miasta i województwa. Najdrożej jest oczywiście w największych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków.