Metody łagodzenia bólu zęba


Ból zęba nie daje ci już spokoju? Wiesz, że profesjonalny gabinet dentystyczny jest jedynym takim miejscem, w którym z tym bólem mógłbyś się raz na zawsze rozprawić, ale jako że do wizyty, na którą zdążyłeś się już zapisać, zostało jeszcze parę dni, póki co próbujesz sobie radzić jakoś na własną rękę? Trudno ci się dziwić. Akurat choroby zębów i dziąseł zwykle dają najbardziej nieprzyjemne objawy i potrafią wywoływać tak silne bóle, że człowiek nie jest w stanie skupić się na niczym innym i niczym się zająć. Domowymi metodami nie usuniesz próchnicy, ale możesz osłabić jej symptomy. Dzięki temu poziom bólu ulegnie obniżeniu, a ty swobodnie przetrwasz do czekającej cię wizyty, w trakcie której dentysta Warszawa Bemowo w końcu będzie mógł się tobą zająć.

Świetnym środkiem doraźnym, który już od dawien dawna pomaga ludziom radzić sobie z bólami zębów, a do tego wszystkiego jest środkiem całkowicie naturalnym, jest oczywiście szałwia. Być może słyszałeś już o metodzie polegającej na przepłukiwaniu nią jamy ustnej. Gdy tylko zaczyna boleć cię ząb, możesz przygotować sobie roztwór z szałwii i zacząć przepłukiwać nią usta – rób to nawet kilka razy dziennie. Naturalne płukanki wykażą się działaniem przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Podobnym działaniem co one wykazują się okłady przygotowane z olejku goździkowego – takim olejkiem musisz nasączyć wacik kosmetyczny, a następnie przyłożyć go do bolesnego miejsca, czyli najlepiej bezpośrednio do samego zęba. W przypadku odczuwania jeszcze silniejszego bólu dentysta Warszawa Bemowo może zalecić zimne okłady. Niska temperatura zawsze ma przecież działanie znieczulające. W końcu nawet dentyści dziecięcy używają sprayów chłodzących jako delikatnych środków przeciwbólowych u tych pacjentów, którzy bardzo boją się bólu związanego z leczeniem.

Każdy ból, który jednak regularnie nawraca albo cały czas się utrzymuje, wymaga oczywiście jak najszybszej konsultacji z dentystą. Im prędzej ona nastąpi, tym lepiej. Leczenia zębów nie należy odkładać w nieskończoność. Zdecydowanie nie ma to sensu.

Zapraszamy: medicdental.com.pl